SERRA KIRLAK

Serra Kırlak, 22 Temmuz 1998’de İstanbul’da doğdu. Çocukluğundan beri voleybol, basketbol ve yüzme gibi pek çok spor ile ilgilenmiş sonrasında ise profesyonel olarak basketbol da devam etmiştir. Genç kızlar liginde 3 yıl boyunca lisanslı olarak iki takımda oynamıştır.

Dansa olan tutkusu ise üniversite de hazırlık yılın da dans kulübü ile tanışarak başlamıştır.  İç mimarlık ve Çevre Tasarımı mezunu olan Serra hazırlık yılında önce kısa bir süre Latin dersleri almıştır. Daha sonrasında ise dansına Hiphop stili ile devam etmiştir. Üniversite dans kulübünde yer almış, başkan olarak yönetimde çalışmış ve üniversiteler arası dans festivallerinde sahne almıştır. Akabinde üniversite dışında dans okullarında Hiphop dersleri alarak devam etmiştir.

Sahne tecrübesini arttırabilmek için gösterilere çıkmıştır. Yurt içinde İstanbul Street Dance, Hiphop Ladies Dance Festival gibi büyük yarışmalara katılıp ön elemeleri geçmiş ve bu etkinliklerde yurt dışından gelen pek çok başarılı dansçılardan workshoplar almıştır. Yurt dışında İtalya da yapılan Hyper Week kampına katılmış Niako ve Alex  gibi pek çok kendi alanında şampiyon olmuş eğitmenlerden workshoplar almış ve House, Hiphop stillerinin yarışmalarına katılmıştır. 5 yıl boyunca Hiphop stili ile ilgilenmiş bu süreç boyunca house, locking, breaking gibi olabilecek her stilde dans dersi almıştır. Bunların yanı sıra bir dönem ise akrobasi ve jimnastik eğitimi alarak performans kalitesini geliştirmiştir. Çok kısa bir süre ise pole dersleri alıp hoop ile ilgilenmiştir. Şuan ise aktif olarak house stili ile ilgilenmekte ve aynı zamanda son bir yıldır çağdaş dans eğitimi alıp beraberinde floorwork çalışmaları da yapmaktadır.

Kamera önünde ise Turkcell ve Axess markalarının reklamlarında yer almış, Güliz Ayla, Demet Sağıroğlu, Özer Azat gibi isimlerin kliplerin de dans etmiştir. Şuan ise profesyonel bir dansçı olarak dans eğitimleri almaya devam etmektedir. Aynı zamanda nefes terapisi koçluğu yapmakta ve grafik alanında freelance çalışmaktadır.