SAVA OKAN

Sava 01 Temmuz 2008 tarihinde Edirne’de doğdu. 2011 yılında 3 yaşında Edirne Öykü Bale ve Müzik Okulunda klasik bale eğitimine başladı. İngiliz Royal Akademi sistemi ile eğitimini 6. sınıfta tamamladı. 4 yaşında Edirne Gençlik ve Spor İl Merkezinde 2 yıla kadar cimnastik eğitimine devam etti. 2015 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı Sporcu Eğitim Merkezinin açmış olduğu ritmik cimnastik branşında yapılan sınava katıldı ve birincilikle girerek Eğitim Merkezi sporcusu oldu.

2016 yılından itibaren Ritmik Cimnastik Okullar arası musabakalarda 1.likler elde etmiştir ve Türkiye Cimnastik Federasyonunun 2019 yılında düzenlediği ulusal yarışmada 119 sporcunun içinde 12.ci olup hala bireysel ve grup olarak yarışıp çeşitli başarılar elde etmeye devam ediyor. Barış Jackson ve Sergen Şevik ile birlikte Hip Hop eğitimi almaya başladı ve hala devam ediyor. İlk olarak Yetenek Sizsiniz yarışmasında 2018 yılında ‘Queens Of The Dance’ grubuyla Türkiye Şampiyonu oldu. 2019 yılı içerisinde Türkiye Dans Federasyonunun düzenlediği Türkiye Şampiyonası Serbest Stil branşında hem bireysel olarak hem de iki ayrı kategoride grup olarak Türkiye birinciliği, Marmaris’te düzenlenen ‘Kids Dance Congres’ Freestyle Yarışmasında ikincilik ve grup yarışmasında birincilik kazandı.

Almanya Bremerhaven’da düzenlenen ‘IDO World Championships’ e katıldı. 2020 yılı İstanbul Urban Spirit Hip Hop Ladies Freestyle yarışmasında birincilik kazandı. Kendini geliştirmek ve yeni şeyler öğrenmek istediği için sürekli aldığı dans eğitimi dışında katıldığı etkinliklerde Aydan Uysal, Cynthia, Gülay Tezcan, Queensy, Kloe Dean, Duygu Etikan, Katerina, Hürrem, Akay Üstünel, Jester, Koray Kanarya, Can Tohma, Valeriya Parygina, İsmail Kodaman, Onur Kaya, Biser Mutlu, Işıl Sözügüzel, Sırım Süleyman, Tunç Kızılbayrak gibi farklı stillerde ustalaşmış yurt içi ve yurt dışından olan eğitmenlerin workshoplarına katılmıştır. Şimdiye kadar ki süreçte ise odamax ve civil çocuk giyim reklamlarında yer almıştır.