RUKEN TOMAR

Ruken Tomar, 2004 yılında doğdu. Dansa başlamadan önce özellikle yüzme branşına yoğunlaştı ve çeşitli başarılar elde etti. Spor hayatı sonrası sahne önünde olmayı daha çok sevdiğini fark etti ve bu nedenle 2019 yılında 2DAY DANCE Akademide dansla tanıştı.

Urban ve Hip-hop eğitimlerine devam ederken bir yandan Jazz Funk, Funk, Ladies, Dancehall, Afro, Vogue, Contemporary ve House Dance türlerinde kendini geliştirmeye özen gösterdi. Ülkemizin başarılı koreografları olan Enes Abdulla ve Doğukan Kaynak gibi isimlerin workshoplarına katıldı. “Master Sunum Haftası” kapsamında; Matt Steffanina, Brian Friedman, Bailey Sok, Jojo Gomez gibi ünlü koreografların koreografilerini sundu. Akademide birçok profesyonel çekim ve konsept çekimine katılan Ruken; kamera önünde olmaya ve jest/mimikleri kullanarak sahne deneyimi yaşamaya alışkın.

Emre Öztürk, Selen Öztürk, Sude Özmen ve Şimal Balıkçıdan fiilen dans dersleri alıp hem teknik yönüyle hem sanatsal yönüyle dans hayatını sürdürmektedir. Eğitim hayatını ise Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ettirmektedir.