Kevser Demir

Kevser Demir, 1998 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğundan beri sosyal aktivitelerde yer almıştır. Halk oyunları, voleybol, resim, bateri ve dans birçok hobiyle aktif olarak ilgilenmiştir. Dansa olan tutkusu onu eğitim almaya teşvik etmiştir. İlk eğitimini üniversitede dans kulübüne katılarak almıştır. 2 sene boyunca hem kulübün yönetim kurulunda çalışmış hem de yıl sonunda dans gösterilerinde yer almıştır. Pandeminin girmesiyle dans eğitimine ara vermek zorunda kalmış ve kendi başına antremanlarına devam etmiştir.

2020 yılında Enes Abdulla’dan eğitim almaya başlamıştır. Buradaki eğitimiyle hiphop alanında ilerlemek istediğine karar vermiş ve disiplinli bir çalışmayla devam etmiştir. Popping, high-heels, breaking gibi stillerle de ilgilenip eğitimini almıştır.

İlk profesyonel işine Zeynep Basık’ın klibinde dansçı olarak başlamıştır ve sonrasında birçok sanatçının klibinde yer almıştır. İlk profesyonel sahne deneyimi ise 2021 yılında İrem Derici’nin Harbiye konserine çıkmasıyla başlamıştır. Colin’s reklam çekiminde ve Bollywood filmi olan Tiger 3 filminde dansçı olarak yer almıştır. Yurtdışından gelen birçok eğitmenlerin her workshopuna katılıp, düzenlenen etkinlik aktivitelerinde de yarışmacı olarak katılmaktadır. Şu anda ana disiplini olan hiphopta Son Dance Academy’de eğitmenlik yapmaktadır. Dansa olan arzusu onu hep daha çok çalışmaya ve gelişmeye teşvik etmektedir.