HAYAT ELBİ

Hayat Elbi, 31 Temmuz 2004 de İstanbul’da doğdu. Anaokulundan ilkokula kadar bale eğitimi aldı. Kendi imkanlarıyla çalışıp kazandığı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Çağdaş Dans bölümünde aktif öğrenci olarak okuyor.

Ece Mumay, Semicenk, Anitta, Burna Boy gibi dansçılarla iş birliğinde bulunup 3 müzik klibinde dansçı olarak iş birliği yaptı. 2023 UEFA Şampiyonlar Ligi Finalinde açılış ve kapanış seramonisi için seçmeleri kazanarak dans etmeye hak kazandı ve iş birliğinde bulundu. Anitta ve Burna Boy ile UEFA 2023 Şampiyonlar Ligi Finalinde iş birliği yaptı. 2019’da 2day Dance Academy’de Urban, Hiphop dalında eğitim görmeye başladı. 5 yıldır eğitim almakta olduğu 2day Dance Akademi’de Advanced öğrencisi olup aynı zamanda 2022 ve 2023 Squad dansçısı.

Dancehall, Style of Ladies, Jazz Funk, Swag, Hand Style, Body Control, Contemporary ve K-pop gibi dans dallarında eğitim almış olan Hayat Antony Lee, Sean Lew, Kaycee Rice ve Brian Friedman gibi ünlü dansçıların koreografilerini ve Redbull Dance Your Style Challenge’da kendi freestyle’ını sundu. Kısa bir süre önce Queerlish giyim markası ile iş birliği yaptı. Selen Öztürk, Emre Öztürk, Sude Özmen ve Şimal Balıkçı’dan eğitim almaya devam ederken Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Çağdaş Dans bölümünde profesyonel eğitimini görmeye devam ediyor.