Göksun Büyükkahraman

1993 de İstanbul’da kendi deyimiyle “tombik ve dansçı bir ailenin küçük kızı” olarak dünyaya geldi. Dolayısıyla doğduğundan beri dansla iç içe olan Göksun, ilk dans deneyimini 4-5 yaşlarındayken evlerindeki kolonu partner olarak kullanıp babasının öğrettiği rock-n-roll adımlarını çalışırken edindiğini söylüyor. O zamandan sonra bir daha partnerli danslarla ilgilenmemiş. Küçükken ailesiyle her hafta sonu diskoya gider ve orada uyuyakalırmış. İçinde hala disko danslarının enerjisiyle yaşadığını söylüyor. Dansa olan ilgisinin lise yıllarında artması sonucu “Türkiye Federasyonu Marmara Bölgesi Hip Hop Yarışmasına” girdi ve 3. oldu. Yarışma sonrasında edindiği dans eğitimi bursu ile profesyonel dans hayatına adım attı. Bir yıl sonra 3. olduğu yarışmaya tekrar katılıp Türkiye şampiyonluğunu kazandı. 17 yaşına gelince dans dersleri vermeye başladı.
Marmara Üniversitesinde Makine Ressamlığı okudu. Şimdi ise Craft Tiyatro’da hem ders alıyor hem de asistanlık yapıyor. Çalışmalarına dans ve tiyatroyu bir arada götürmek, sahneden uzak kalmamak, sahne ışıklarının içindeki enerjiyle birleşmesine izin verebilmek amacıyla yön veriyor.
Diyor ki: “Ben, diyetime ve bana değer veren insanlara verdiğim sözlere sadık kalarak kilolarımı veriyor ve bir sürü çok güzel projeye kendimi hazırlıyorum.”

Fotoğraflar

Videolar