ECE IRMAK ALBAYRAK

2006 yılında Ankara’da Galip Emre ile hip hop alanı üzerine dans eğitimine başladı. 2007-2012 yılları arasında Ankara TabSanat Akademi’de Ömür Uyanık ve Tunç Özşakar’dan jazz dans üzerine eğitim aldı.

Klasik bale alanında Lale Balkan ve Özgür Adam İnanç ile çalışmalar yaptı. Yaklaşık 4 sene, jazz dans eğitmeni olan Tunç Özşakar’ın asistanlığını yaptı. 2014 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra New York Broadway Dans Merkezinde 1 senelik sertifika eğitimine gitti. Orada bale, modern dans, jazz, street jazz ve hip hop üzerine eğitim alan dansçı; Dorit Koppel, Natalya Stavro, Mark Caserta, Matthew Powell, MADBoots, Sheila Barker, Tracie Stanfield, Ellenore Scott, Derek Mitchell, Cat Cogliandro, Mishay Petronelli, Luam, Neil Schwartz, Dee Caspary, Erica Sobol, Justin Conte, Chaz Buzan ve Wes Veldink gibi birçok değerli isimle çalışma fırsatı buldu.

Eğitim süresi boyunca çalışmalarından dolayı “Örnek Öğrenci Ödülü” aldı. Aynı zamanda Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi/İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu olan Ece, dansın yanında kurgu ve dans filmleri alanında da çalışmalar yapmaktadır. Çocuk ve yetişkin gruplara aktif olarak jazz, street jazz ve çağdaş jazz dersleri vermektedir.

Eğitmenlik ve koreograflık yaşantısında Üsküdar ve Özyeğin Üniversitelerinde, Abda, Tan Sağtürk, Dans Fabrika, Dans Buluşma gibi okullarda çağdaş jazz dersleri verdi. Hem yetişkin hem çocuk sınıflarında ders veren Ece, 2017 yılında BKM Hababam Sınıfı Müzikali’nde asistan koreograf olarak görev aldı.