BİLGE KUL

Bilge Kul 1997 yılında  İstanbul ‘da doğmuştur. Cimnastiğe 2008 yılında İstanbul Denge Cimnastik Klubünde, ritmik cimnastik branşında eğitim alarak başlamıştır. 2015 yılında girmeye hak kazandığı Celal Bayar Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Fakültesi, Cimnastik Antrenörlüğü bölümünden 2020 yılında mezun olmuştur.

Yıllardır çeşitli kurslar ve kendi çabaları ile dans eden Kul 2016-2020 yılları arasında Celal Bayar Üniversitesi bünyesinde profesyonel olarak dans etmiştir. Ana branşı Hip Hop olup yanısıra Break dans, Latin dansı, Modern dans, Street jazz, High heels, Dancehall gibi çeşitli branşlarda dans eden dansçı; İstanbul, İzmir ve Manisa’da çalışmalarını sürdürmektedir. Okul dönemi boyunca ekibi ile birlikte çeşitli üniversiteler arası dans yarışmalarına katıldı ve dereceler aldı. 2016 yılında İzmir’de düzenlenen “Hip Hop For Life” üniversiteler arası dans yarışmasında 1.lik, 2017 yılında İstanbul’da düzenlenen “Üniversiteler Arası 9. Dans Maratonu” yarışmasında en iyi koreografi, en iyi kostüm ve 3.lük ödüllerini kazandılar ve son olarak 2018 yılında İstanbul’da düzenlenen “Üniversiteler Arası 10. Dans Maratonu”nda en iyi koreografi ve 1.lik ödüllerini almışlardır.

Bunların yanı sıra 2016 yılında İzmir’de düzenlenen Red Bull BC One Break Dance yarışmasına 2018 yılında da yine İzmir’de düzenlenen Old School New School Hip Hop Jam yarışmasına B-girl olarak katılmıştır. 2017 yılında Manisa Dans Akademi’de düzenlenen Aydan Uysal Hip Hop Workshopuna katıldı. 2019 yılında İstanbul’da Dans Fabrika’nın düzenlediği Urban Dance Turkey Workshop’unda Willda BEAST, Zacc Milne, Janelle Ginestra, Mıke Song, Duc Anh Tran, Hollywood ve son olarak Nicole Kirkland gibi dansçılardan eğitim almıştır. 2018-2019 yılları arasında Organize İşler 2 “Sazan Sarmalı” , Tarkan “Kedi Gibi”, Media Markt, Türk Hava Yolları, Keişan x Anıl Piyancı “Ne Bakıyon Dayı Dayı”, Level Up by Power Horse gibi çeşitli kliplerde, reklamlarda ve film sahnelerinde hem dansçı hem de oyuncu olarak yer almıştır.