Asena Erbaşı

Asena Erbaşı 1998 yılında İstanbul’da doğdu. Küçük yaşlarda okullarda dans gösterilerine çıkarak ve kendi çağında kendi koreografilerini hazırlayarak dansı hayatının bir parçası yaptı. Zamanında piyano ve şan eğitimleri de alarak müzik kulağını da geliştirmek için adımlar attı. Lise hayatında basketbol, tenis, snowboard gibi sporlarda aktif yer alıp turnuvalara ve yarışmalara katıldı. 

Üniversite için Ankara’ya gidip Bilkent Üniversitesi’nde tam burslu kazandığı Mimarlık bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında dans adına eğitim almaya başlamasıyla dansta bir kariyer istediğine karar verdi. Öncelikle Ankara’da Flow Dance Stüdyo’da HipHop eğitimi aldı. Mezun olup İstanbul’a döndüğünde ise Elements of Dance Company’de EA derslerine katıldı. Daha sonra Reggeaton ile tanışarak kendi dans stilini keşfettiğine inandı. Kendini farklı tarzlarda geliştirebilmek adına birçok dans kampına ve festivallere katıldı. Bunların arasında katıldığı High Heels Dance Turkey kampında Aliya Janell, Kiira Harper, Galen Hooks ve Beyonce’nin baş dansçılarından olan Ashley Everett’ten ders aldı. Eğitimlerine son hızla Dans Fabrika’da Ömer Yeşilbaş ve Elements’te Onuralp Sancaktar’ın dersleri ile devam etmektedir. 

Bu süre zarfında son 2 yıl içinde Begüm Polat’ın Maşallah klibinde, Ezgi Alaş’ın Yeni Dünya ve Sinab adlı bir rapçinin 12 Hour adlı kliplerinde dansçı olarak yer aldı. King of Kings (KOK) Uluslararası Box turnuvasında Willy William ile aynı sahnede yer aldığı dans gösterisine çıktı. Sezonluk hem freestyle hem de şovlarla bar, club ve otellerde sahne aldığı işlerde de çalıştı. Dans onun için bir yaşam biçimi.